SA1 + ALTO5 Mk2 er et kompakt musikkanlegg med god lyd. Her får du hi-fi-lyd til både musikk og TV. Du kan høre på musikk trådløst via Bluetooth, og med den integrerte RIAA-forsterkeren kan du koble en platespiller direkte på anlegget.
SA1 spiller imponerende klart og dynamisk og gir ALTO5 Mk2-høyttalerne optimale forhold til å yte sitt beste. Her får du et ekte hi-fi-anlegg til spottpris, som kan gjøre filmkvelder, gaming og fester med venner ekstra stemningsfullt.
Smart anlegg til trådløs musikk og TV-lyd
Med SA1 får du integrert Bluetooth, slik at du kan spille yndlingsmusikken din fra Spotify ved hjelp av en telefon, et nettbrett eller en PC/Mac. Det blir ikke stort enklere, og forsterkeren støtter Bluetooth-formatet aptX HD, slik at du har mulighet for å oppnå optimal lydkvalitet fra en Android-telefon.
Du får også god lyd i stereo fra TV-en din, og hvis du har en TV fra Samsung eller Sony, så kan du enkelt styre lyden fra den eksisterende fjernkontrollen din*. Det betyr at du får TV-lyd i superkvalitet til film, serier og spillkonsoll – uten ekstra strev, kabler og fjernkontroller.
Høy kvalitet til spottpris
ALTO5 Mk2 er en kompakt høyttaler med god lyd til både musikk og TV. Du får utrolig mye kraft for pengene pakket inn i et enkelt design. Med den tilsvarende kompakte SA1-forsterkeren har du plass til hele systemet på en hylle eller i en reol. Høyttalerne fås i både sort og hvit.
Vil du supplere med litt ekstra bass i lyden, så kan du for eksempel gå til anskaffelse av en BASS8 Mk2 eller BASS10 Mk2 subwoofer til den aller dypeste bassen. Da kan du få et ekstra kick til fest og moro eller enda større lydopplevelser med favorittfilmene dine.
* SA1 kan også fungere på denne måten med en rekke nyere TV-er fra andre produsenter. Spør HiFi Klubben for info.