Hopp til innhold

I 2017 blir det stille på FM-båndet

De regionale sendingene forsvinner

Nå har de endelig bestemt seg – de regionale sendingene blir tatt av FM-nettet i 2017. Dermed blir den gode, gamle FM-radioen din snart stille, men fortvil ikke – vi har mange gode alternativer!

Det har vært mye usikkerhet rundt overgangen fra det analoge FM-båndet til det digitale DAB-nettet, men nå har alle bitene falt på plass. DAB+ er vedtatt som standard, og de regionale kanalene blir tatt av FM-nettet i 2017. Lokalradioer får fortsatt lov til å bruke båndet, men for deg som er avhengig av NRKs kanaler, P4, Radio Norge etc. så er det ingen vei tilbake. Her ser du en oversikt på når ditt FM-bånd slukkes. Du må rett og slett komme til oss kjøpe deg en DAB-radio. 

Vi har radioen for deg

DAB-radioer kommer i mange varianter. Hi-Fi Klubbens mest solgte modell er Argon DAB1+ v5, som er en ganske rimelig radio med svært god lyd. Noen bordradioer har en tendens til å bli ulne i bassen, men Argon DAB1+ v5 er tunet så den låter klart og tydelig på tale, mens den fortsatt engasjerer når du lytter til musikk.

Om du vil ha enda litt bedre lyd, lettlest display og flottere finish er Argon DAB2+ v6 radioen for deg. Denne finnes også i en versjon med batteri, Argon DAB2batt. Eller hvorfor ikke bare slå på stortromma med én gang og gå for toppmodellen Argon iNet3+ v2 med to høyttalere. Da får du langt fyldigere lyd, samt et visst stereoperspektiv når favorittlåtene ruller digitalt inn i stuen eller kjøkkenet ditt. Den har i tillegg internettradio!

Argon DAB1+ v5  DAB/FM bordradio

Argon DAB1+ v5 DAB/FM bordradio

Hi-Fi Klubbens egen utrolig populære DAB/FM-radio. Her får du gjennomført kvalitet til en svært rimelig pris, og du kan velge mellom flere finisher. Få detaljene

1 298,- /stk

Argon DAB2+ v6 DAB/FM bordradio

Argon DAB2+ v6 DAB/FM bordradio

DAB-radioen for deg som vil ha litt ekstra luksus. Nyt den ekstra fine lydkvaliteten og det flotte kabinettet med finish i lakk eller ekte trefinér. Få detaljene

1 498,- /stk

Argon DAB2batt DAB/FM bordradio

Argon DAB2batt DAB/FM bordradio

DAB-radioen du kan bruke overalt. Med innebygget batteri kan du få vellydende underholdning ute i hagen og andre steder langt fra en stikkontakt. Få detaljene

1 998,- /stk

Kan ikke kjøpes i nettbutikk

Tilgjengelig også på nettradio

Alle kanalene som er tilgjengelige på DAB er også tilgjengelige via internett. Med et system for streaming eller en radio med innebygget funksjonalitet for nettradio, får du inn alt, samt mye mer. Et godt alternativ til en DAB-radio er en en multiromshøyttaler fra HEOS, Bluesound eller Sonos. Dette er rimelige, små høyttalere som tar inn alle radiokanaler i verden, i tillegg til at du kan spille av musikk fra PC/MAC, Spotify og masse andre streamingtjenester. Du kan til og med ha en i hvert rom og styre hele systemet fra mobiltelefonen eller nettbrettet ditt. Hvilket system du bør velge kan vi hjelpe deg med i butikken.

Er du av typen som liker å meditere med en kaffekopp, blikket løst festet på noe utenfor kjøkkenvinduet, med en radiokanal surrende i bakgrunnen, kan også Argon iNet2+ være et godt alternativ. Her får du FM/DAB+ og Spotify Connect i en lettfattelig, vellydende pakke. 

Sonos PLAY:1 Trådløs høyttaler

Sonos PLAY:1 Trådløs høyttaler

Enkel og kompakt trådløs musikkløsning for mindre rom som kjøkken og bad. Dessuten en rimelig inngangsbillett til Sonos-universet. Fås i sort eller hvit. Få detaljene

1 998,- /stk

Bluesound PULSE FLEX Trådløs høyttaler

Bluesound PULSE FLEX Trådløs høyttaler

Den minste Bluesound-høyttaleren får deg godt i gang med trådløs kvalitetslyd i hele hjemmet ditt. En enkel, fleksibel og velspillende løsning til små rom. Få detaljene

3 298,- /stk

Vi tror du vil like mer enn bare denne siden

Vi bruker småkaker, aka cookies (informasjonskapsler), slik at du bl.a. kan bruke vår nettbutikk. Vi bruker dem også til å finne ut hvordan våre nettsider blir brukt, slik at vi hele tiden kan forbedre oss, selvsagt mens vi hører på vår favorittmusikk. Ved å fortsette, godtar du alt dette. Les mer om cookies her