HiFi Klubben

Hopp til innhold
Lokale tilbud Gjør et kupp på utstillingsmodeller, utgående produkter og overskuddslager fra alle butikkene våre Les mer

I 2017 blir det stille på FM-båndet

De regionale sendingene forsvinner

Nå har de endelig bestemt seg – de regionale sendingene blir tatt av FM-nettet i 2017. Dermed blir den gode, gamle FM-radioen din snart stille, men fortvil ikke – vi har mange gode alternativer!

Det har vært mye usikkerhet rundt overgangen fra det analoge FM-båndet til det digitale DAB-nettet, men nå har alle bitene falt på plass. DAB+ er vedtatt som standard, og de regionale kanalene blir tatt av FM-nettet i 2017. Lokalradioer får fortsatt lov til å bruke båndet, men for deg som er avhengig av NRKs kanaler, P4, Radio Norge etc. så er det ingen vei tilbake. Her ser du en oversikt på når ditt FM-bånd slukkes. Du må rett og slett komme til oss kjøpe deg en DAB-radio. 

Vi har radioen for deg

DAB-radioer kommer i mange varianter. Hi-Fi Klubbens mest solgte modell er Argon DAB1+ v5, som er en ganske rimelig radio med svært god lyd. Noen bordradioer har en tendens til å bli ulne i bassen, men Argon DAB1+ v5 er tunet så den låter klart og tydelig på tale, mens den fortsatt engasjerer når du lytter til musikk.

Om du vil ha enda litt bedre lyd, lettlest display og flottere finish er Argon DAB2+ v6 radioen for deg. Denne finnes også i en versjon med batteri, Argon DAB2batt. Eller hvorfor ikke bare slå på stortromma med én gang og gå for toppmodellen Argon iNet3+ v2 med to høyttalere. Da får du langt fyldigere lyd, samt et visst stereoperspektiv når favorittlåtene ruller digitalt inn i stuen eller kjøkkenet ditt. Den har i tillegg internettradio!

Tilgjengelig også på nettradio

Alle kanalene som er tilgjengelige på DAB er også tilgjengelige via internett. Med et system for streaming eller en radio med innebygget funksjonalitet for nettradio, får du inn alt, samt mye mer. Et godt alternativ til en DAB-radio er en en multiromshøyttaler fra HEOS, Bluesound eller Sonos. Dette er rimelige, små høyttalere som tar inn alle radiokanaler i verden, i tillegg til at du kan spille av musikk fra PC/MAC, Spotify og masse andre streamingtjenester. Du kan til og med ha en i hvert rom og styre hele systemet fra mobiltelefonen eller nettbrettet ditt. Hvilket system du bør velge kan vi hjelpe deg med i butikken.

Er du av typen som liker å meditere med en kaffekopp, blikket løst festet på noe utenfor kjøkkenvinduet, med en radiokanal surrende i bakgrunnen, kan også Argon iNet2+ være et godt alternativ. Her får du FM/DAB+ og Spotify Connect i en lettfattelig, vellydende pakke. 

Vi tror du vil like mer enn bare denne siden